در این بخش مدیاکانورتر PBN مدل BMC-1000G مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مبدل فیبر نوری یا مدیا کانورتر چیست؟

مدیاکانورتر یا همان مبدل فیبر نوری یکی از پر کاربردترین سخت افزار های حوزه شبکه است که به طور گسترده در شبکه های بی سیم جهت انتقال اطلاعات و یا خدمات دسترسی به اینترنت، مورد استفاده قرار میگیرد.

به زبان ساده تر، مدیا کانورتور مبدلی است که سیگنال های الکتریکی را به سیگنال های نوری و برعکس تبدیل می کند. به نوعی دستگاهی است که شبکه مسی و فیبر نوری را به یکدیگر تبدیل می­ کند؛ یعنی سیگنال­ ها را از کابل­ های مسی دریافت کرده و آن ها را به سیگنال ­های نوری تبدیل می ­کند و از طریق کابل متصل ارسال می کند و  در مقصد سیگنال های نوری را به سیگنال  های الکتریکی تبدیل می کند و دوباره به کابل مسی بر می­ گرداند.

اگر مسافت میان دو دستگاه بیشتر از مسافت انتقال کابل‌کشی مسی باشد، داشتن اتصال فیبر نوری الزامی می باشد. مدیا کانورتر فیبر نوری در شبکه‌های کلان شهری مورد استفاده قرار می گیرد و به انتقال داده‌ها به مشتریان و مراکز می‌پردازد.

این اتصالات از نوع سیم مسی به فیبر یا فیبر به فیبر هستند. استفاده از این دستگاه‌ها یک راه حل انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای بسط مسافت انتقال با استفاده از زیرساخت‌های کابل کشی موجود محسوب می‌شود.

همچنین مدیا کانورتور تبدیل فیبر به فیبر را نیز از فیبر مالتی مود به فیبر سینگل مود امکان‌پذیر می‌کند.

مدیا کانورتور ادغام بدون عیب فیبر و مس و اشکال مختلف فیبر را در شبکه‌های LAN فراهم می‌کند.

 

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-1000G

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-1000G دارای یک پورت شبکه LAN با سرعت 10/100/1000 و یک پورت SFP می باشد. این مدیاکانورتور از انواع ماژول های سینگل مد (SM) و مالتی مد (MM) پشتیبانی می کند، لذا کاربر با توجه به نیاز خود ماژول مرتبط با نیازش را فراهم می نماید. فاصله انتقال داده در این مدیاکانورتر PBN به نوع ماژول بستگی دارد.

 

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-1000G

BMC-1000G

بازگشت