در این بخش مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4000GP مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مبدل فیبر نوری یا مدیا کانورتر چیست؟

مدیاکانورتر یا همان مبدل فیبر نوری یکی از پر کاربردترین سخت افزار های حوزه شبکه است که به طور گسترده در شبکه های بی سیم جهت انتقال اطلاعات و یا خدمات دسترسی به اینترنت، مورد استفاده قرار میگیرد.

به زبان ساده تر، مدیا کانورتور مبدلی است که سیگنال های الکتریکی را به سیگنال های نوری و برعکس تبدیل می کند. به نوعی دستگاهی است که شبکه مسی و فیبر نوری را به یکدیگر تبدیل می­ کند؛ یعنی سیگنال­ ها را از کابل­ های مسی دریافت کرده و آن ها را به سیگنال ­های نوری تبدیل می ­کند و از طریق کابل متصل ارسال می کند و  در مقصد سیگنال های نوری را به سیگنال  های الکتریکی تبدیل می کند و دوباره به کابل مسی بر می­ گرداند.

اگر مسافت میان دو دستگاه بیشتر از مسافت انتقال کابل‌کشی مسی باشد، داشتن اتصال فیبر نوری الزامی می باشد. مدیا کانورتر فیبر نوری در شبکه‌های کلان شهری مورد استفاده قرار می گیرد و به انتقال داده‌ها به مشتریان و مراکز می‌پردازد.

این اتصالات از نوع سیم مسی به فیبر یا فیبر به فیبر هستند. استفاده از این دستگاه‌ها یک راه حل انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای بسط مسافت انتقال با استفاده از زیرساخت‌های کابل کشی موجود محسوب می‌شود.

همچنین مدیا کانورتور تبدیل فیبر به فیبر را نیز از فیبر مالتی مود به فیبر سینگل مود امکان‌پذیر می‌کند.

مدیا کانورتور ادغام بدون عیب فیبر و مس و اشکال مختلف فیبر را در شبکه‌های LAN فراهم می‌کند.

 

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4000GP

این مدل از مدیاکانورتر PBN یک مدیاکانورتور نیمه صنعتی POE می باشد. قبل از بررسی مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4000GP به توضیح مختصری از POE می پردازیم.

POE کلمه اختصاری Power Over Ethernet  می باشد و از هر دو استاندارد IEEE 802.3af و IEEE 802.3at پیروی می کند. این تکنولوژی مسئولیت انتقال برق از کابل شبکه را بعهده دارد. به عبارتی دیگر این تکنولوژی هم دیتاها و هم جریان برق را بدون هیچ گونه تداخلی انتقال می دهد.

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4000GP یک مدیاکانورتور نیمه صنعتی POE می باشد که دارای 4 پورت شبکه با سرعت 1000 و یک پورت SFP می باشد. در این مدیاکانورتر PBN هر پورت شبکه، توان مصرفی 15.4W را دارد.

همچنین دارای طول موج 1310nm با فاصله انتقال داده 60کیلومتر می باشد و با توان 60W کار می کند.

 

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4000GP

 

 

بازگشت