در این بخش به بررسی مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4001-SC می پردازیم.

مبدل فیبر نوری یا مدیا کانورتر چیست؟

مدیا کانورتر یا همان مبدل فیبر نوری یکی از پر کاربردترین سخت افزار های حوزه شبکه است که به طور گسترده در شبکه های بی سیم جهت انتقال اطلاعات و یا خدمات دسترسی به اینترنت، مورد استفاده قرار میگیرد.

به زبان ساده تر، مدیاکانورتر مبدلی است که سیگنال های الکتریکی را به سیگنال های نوری و برعکس تبدیل می کند. به نوعی دستگاهی است که شبکه مسی و فیبر نوری را به یکدیگر تبدیل می­ کند؛ یعنی سیگنال­ ها را از کابل­ های مسی دریافت کرده و آن ها را به سیگنال ­های نوری تبدیل می ­کند و از طریق کابل متصل ارسال می کند و  در مقصد سیگنال های نوری را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند و دوباره به کابل مسی بر می­ گرداند.

اگر مسافت میان دو دستگاه بیشتر از مسافت انتقال کابل‌کشی مسی باشد، داشتن اتصال فیبر نوری الزامی می باشد. مدیا کانورتر فیبر نوری در شبکه‌های کلان شهری مورد استفاده قرار می گیرد و به انتقال داده‌ها به مشتریان و مراکز می‌پردازد.

این اتصالات از نوع سیم مسی به فیبر یا فیبر به فیبر هستند. استفاده از این دستگاه‌ها یک راه حل انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای بسط مسافت انتقال با استفاده از زیرساخت‌های کابل کشی موجود محسوب می‌شود.

همچنین مدیا کانورتر تبدیل فیبر به فیبر را نیز از فیبر مالتی مود به فیبر سینگل مود امکان‌پذیر می‌کند.

مدیا کانورتر ادغام بدون عیب فیبر و مس و اشکال مختلف فیبر را در شبکه‌های LAN فراهم می‌کند.

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4001-SC

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4001-SC دارای 4پورت شبکه LAN با سرعت 1000 و یک پورت SC SX می باشد. این مدیاکانورتور PBN داده را به جای دو فیبر (داپلکس) از طریق یک رشته فیبر SM (سیمپلکس) ارسال و دریافت می‌کند. این فناوری همچنین به عنوان BiDi یا دو طرفه نیز شناخته می‌شود. مدیا کانورتور تک کر معمولا برای مسافت‌های طولانی‌تر بوده و از فیبر نوری سینگل مود استفاده می‌کند.

تفاوت مدل BMC-4001-SC با سایر مدل های دیگر تعداد پورت های شبکه آن می باشد.

 

مدیاکانورتر PBN مدل BMC-4001-SC

BMC-4001-SC

 

بازگشت